تبلیغات
عکس و بیوگرافی کشتی کج کاران - rock1992
دوشنبه 11 مرداد 1389

rock1992

   نوشته شده توسط: حمید    نوع مطلب :rock ،

عکس و بیو گرافی the rock


دوین جانسون که بیشتر او را با نام دوران حرفه ای اش در WWE , یعنی " د راک " و یا " دوین " د راک " جانسون میشناسیم در 2 می سال  در یک خانواده ی ورزشکار ( کشتی گیر )1972 به دنیا آمد .
راک یک بازیگر حرفه ای هالیوودی و کشتی گیر بازنشسته شده آمریکایی میباشد . جانسون فعالیت ورزشی خود را در تیم فوتبال ( آمریکایی ) دانشگاه خود شروع کرد و در سال 1991 عضوی از تیم اصلی دانشگاه خود ( دانشگاه میامی آمریکا ) شد . بعد از مدتی , به تیم فوتبال ( آمریکایی ) کالجری استمپدرز کانادا پیوست ولی نتوانست در این تیم موفق باشد و بعد از 2 ماه از این تیم اخراج شد و این امر باعث شد تا راک همانند پدر و پدربزرگ مادری اش وارد عرصه ی کشتی شود .

او به یکی از بزرگ ترین کمپانی های کشتی در جهان یعنی WWE ( کشتی جهانی سرگرمی )  که در ابتدا WWF ( فدراسیون جهانی کشتی ) نام داشت پیوست و به عنوان اولـین کشتی گیری که در نسل سوم خانواده اش کشتی میگیرد شهرت یافت . او ابتدا نام " راکی مایویا " که ترکیبی از نام پدرش ( راکی جانسون ) و نام پدربزرگش ( پیتر مایویا ) میباشد را به عنوان نام ورودی اش در WWF برگذید و بعد ها نام " د راک " را انتخاب کرد .  د راک به سرعت در این کمپانی پیشرفت کرد و حضور در گروه " نِیشِن آو دامِنِیشِن " ( که افرادی چون مارک هنری , گاد فادر , اوون هارت , کلارنس میسن , احمِد جانسون و ... در آن حضور داشتند ) نقش او را در WWF مهم تر کرد .

بعد از گذشت 2 سال از حضورش در کمپانی توانست کمربند اصلی یعنی WWF Champion را تصاحب کند که یک آمار فوق العاده از او محسوب میشود . علاوه بر توانایی بالای او در کشتی گرفتن ,  به خاطر مصاحبه هایی که در بک استیج انجام میداد به شخصیت محبوب و دوست داشتنی در نزد هواداران WWF تیدیل شد . دوین جانسون در سال 2001 بازیگری را با ایفای نقش در فیلم " The Scorpion King " آغاز کرد و بازی خوب  ( به عنوان اولین فیلمش ) او در این فیلم موجب شد تا بعد ها از کشتی گیری کناره گیری کند و تمام حواسش را به فیلم هایش متمرکز کند .

راک در دوران حرفه ای اش در رشته ی کشتی توانست عناوین مختلفی کسب کند که از مهمترین های آن میتوان به 9 بار قهرمان جهان - 7 بار قهرمان دبلیو دبلیو ای - 2 بار قهرمان دابلیو سی دابلیو - کسب عنوانین اینترکانتیننتال چمپین و تگ تیم چمپین و پیروزی در رویال رامبل مچ سال 2000 اشاره کرد .
راک به غیر از موفقیت های گوناگون در عرصه ی کشتی , در بازیگری هم به یک هنرپیشه ی توانا تبدیل شده است و در اکثر فیلم ها به عنوان نقش اول حضور داشته است ( و دارد . ) او برای بازی در اولین فیلمش " The Scorpion King " مبلغ 5.5 میلیون دلار را دریافت کرده است که یک رکورد برای درآمد یک هنرپیشه در اولین فیلمش محصوب میشود . راک در فیلم های بزرگ دیگری مانند , د راندون - واکینگ تال - نقشه ی بازی - ریس تو ویچ مونتاین و ... حضور داشته است .


دوین جانسون پسر " اتا جانسون " یا همان " نی مایویا " دختر " پیتر مایویا " ( مادر راک ) و کشتی گیر حرفه ای " راکی جانسون " ( پدر راک ) میباشد . او در هایـوارد , ایالت کالیـفرنیای آمریکا به دنیا آمد . او در خانـواده ای کشتی گیر بزرگ شد به طوری که پدر بزرگ مادری اش ( پیتر مایویا ) یک کشتی گیر نیمه حرفه ای بود . همسر پیتر هم یک کشتی گیر آماتور بود و بعد از مرگ شوهرش در سال های 1982 تا 1988 باشگاه " Polynesian Pacific Pro Wrestling " را اداره میکرد و علاوه بر آن جزء کشتی گیران زن این باشگاه که سابقه ی قهرمانی زنان را نیز دارد , بود .

دوین جانسون نژاد کانادایی را از پدرش که یکی از بنیان گذاران " Black Nova Scotian " ( آمریکایی های سیاه پوست آفریقایی تبار که برده ی آمریکایی ها بودند و ... ) به ارث برده است و همچنین از طرف خانواده ی مادرش جزء وارثان ساموان میباشد . او مدت کوتاهی را در اوکلند , نیوزیلند با خانواده ی مادری اش زندگی کرده است . دوین پیش از بازگشت خانواده اش به آمریکا در مدرسه ی " ریچمُند رُد پریمری " نیوزیلند تحصیل کرد . و کلاس 10 در مقطع دبیرستان را در مدرسه ی " ویلیام مک کینلی " در شهر هنالولوی هاوایی گذراند .

سال بعد به خاطر وضعیت شغلی پدرش به شهر " بِدلِهِم " واقع در پنسیلوانینقل مکان کردند . دوین فوتبال ( آمریکایی ) را در مدرسه ی " بدلهم فریدوم " آغاز کرد و علاوه بر آن در تیم کشتی مدرسه حضور داشت . جانسون بورسیه ی تحصیلی از چندین دانشگاه دریافت کرد و از بین آن ها دانشگاه میامی انتخاب کرد . تیم فوتبال دانشگاه میامی بازی جانسون را قبول نداشتند , دیون مجبور شد تا به عنوان یک نو آموز دوره ی آموزشی را آغاز کند .

بعد از مدتی او در نقش یک بازیکن دفاعی و تکل کننده به تیم دانشگاه راه یافت . در سال 1991 عضو تیم " میامی هاریکینز " شد ولی به خاطر مصدومیتش تبدیل به یک بازیکن نیمکت نشین شد و مربی تیم او را با ستاره ی NFL یعنی وارن اسنپ جایگذین کرد .

او همسر آینده خود دنی گارسیا که همزمان با خودش وارد دانشگاه میامی شده بود را ملاقات کرد و ...
ادامه ی زندگی شخصی اشدوین جانسون همسر آینده ی خود یعنی دنی گارسیا که همزمان با خودش وارد دانشگاه میامی شده بود ملاقات کرد . ( توضیحات ازدواج و وضعیت زندگی مشترک در قسمت آخر بیوگرافی ... )  گارسیا در سال 1992 از دانشگاه میامی فارغ التحصیل شد و بیانگذار یک شرکت مدیریت سرمایه در میامی شد .

جانسون هم در سال 1995 , در رشته ی فیزیولوژی و جرم شناسی از دانشگاه ( میامی ) فارغ التحصیل شد . دوین و دنی در سال 2006 با مبلغ 2 میلیون دلار  یک کار فرهنگی انجام دادند و یک بخش در مرکز فارغ التحصیلان دانشگاه بنا کردند . راک بعد از اتمام دوران تحصیل , باری دیگر وارد عرصه ی ورزش شد و به تیم " کالجری استمپدرز " کانادا پیوست ولی بعد از 2 ماه از این تیم اخراج شد . د راک , در دهم نوامبر  2007  به منطقه ی " اورَنج بُول " میامی ,  برای شرکت در مسابقات نمادین فوتبال ( آمریکایی ) در استادیوم مجاور دانشگاه سابقش بازگشت .


کشتی از کودکی در خون راک بود . او در خانواده ی کشتی گیر "ساموان " که کشتی گیر های صاحب نامی مانند  پیتر جانسون , ریکیشی ,  یاکازونا , روسِی , مانو , اوماگا و ... در آن حضور داشتند به دنیا آمد . او هنگامی که علاقه ی خود را به شغل خانوادگی اش یعنی کشتی نشان داد , با مخالفت پدرش مواجه شد ولی او را متقاعد کرد تا کشتی گیری را به او بیاموزد .

راکی جانسون ( پدر راک ) در این امر هیچ وقت به راک آسان نگرفت و با کمک مرد کهنه کار کشتی , پت پترسون سخت ترین تمرین ها را بر او اعمال کردند . دوین در طول 6 ماه توانست به یک کشتی گیر خوب آماتور تبدیل شود و نظر مسئولان دابلیو دابلیو اف را به خود جلب کرد . جانسون در سال 1996 چند بازی آزمایشی برای این کمپانی انجام داد که در یک بازی توانست بروکلین براولر را شکست دهد و در دو بازی دیگر مغلوب اوون هارت و کریس کاندیدو شد . ( دوین در این مسابقات با نام اصلی خود یعنی " دوین جانسون " شرکت کرد )

راک به خاطر استعداد زیادی که در کشتی گرفتن داشت , توسط آکادمی کشتی جری لالر خریداری شد و در آن جا با نام فلکس کاوانا " FleX Kavana " در رینگ حاضر شد . او در طول حضورش در این لیگ توانست 2 بار قهرمانی تگ تیم USWA را با شکست بارت سائیر کسب کند . جانسون با نام راکی مایویا به طور رسمی وارد WWF شد , نامی که ترکیبی از اسم پدر و پدربزرگش در رینگ بود . تصور تبدیل شدن به یک سوپــ ر استار  بزرگ برای خود راک هم سخت بود و او ابتدا در این کمپانی بی اراده ظاهر شد ولی کار کردن با افرادی مثل مکمن و جیم راس برای او انگیزه آور بود . طرفداران WWF با توجه به اینکه پدر و پدربزرگ او هم سال های قبل در این لیگ بودند به او لقب اولین نسل سوم کشتی نامیدند . جانسون علی رغم بی تجربگی اش به سرعت به بازی گرفته شد و در سوروایوور سریس سال 1996 که در ماه نوامبر برگذار شد , توانست سول سوروایور شود ( تنها بازمانده در بازی تگ تیم ) . او بعد از گذشت 3 ماه از ورودش توانست با شکست تریپل اچ ( Hunter Hearst Helmsley آن زمان ) در راء 13 فبریه 1997 اولین کمربند خود یعنی دابلیو دابلیو اف اینترکانتیننتال چمپین را کسب کند .

طرفداران WWF از شخصیت یک بعدی و خسته کننده ی او زده شدند به طوری که همیشه به هنگام ورود او با شعار هایی مانند " Rocky Su-Cks و Die Rocky Die " نفرتشان را نسبت به او نشان میدادند .


ورود به گروه نیشن آو دامنیشن و درگیری با دی اکس
راک بعد از باخت به اون هارت در مسابقه ی سر کمربند بین قاره در 28 آپریل 1997 , آسیب دید و بعد از مدتی به عنوان یک Villain ( شخص مخوف و تبهکار ) به میادین بازگشت . او به همراه فاروگ و کاما به گروه نیشن آو دامنیشن پیوست و با نام "The Rock" Rocky Maivia وارد رینگ میشد که این نام به سرعت به " The Rock " تغییر کرد . در این دوره راک در هنگام مصاحبه از سوی طرفدارن مورد حمله قرار گرفت . او بر خلاف شخصیت مثبتش با نام راکی مایویا , در این بازه ی زمانی نقش یک گاو خشمگین در گروهی بود که فاروگ آن را رهبری میکرد . یکی از نکات جالب مصاحبه های راک این بود که به جای اینکه خودش را " من " در قالب شخص سوم استفاده میکرد و همواره میگفت : " د راک میگوید ... "

راک سپس در پی پی وی In Your House: D-Generation X با یک بازی ضعیف در کمتر از 6 دقیقه کمربند اینترکانتیننتال را به استون کلد واگذار کرد . در را ء فردای این پی پی وی وینس مکمن بازی ریمچ بین راک و آستین را معرفی کرد ولی استون کلد نپذیرفت و فقط به راک یک استانر زد و رفت . راک اواخر سال 1997 را اینگونه به پایان برد و سال 1998 را با ادامه ی درگیری با استون کلد و کن شمراک آغاز کرد .

در تورنومنت کینگ آو د رینگ 1998 , راک در دور اول به تریپل اچ خورد و در این بازی راک دور از چشم داور یک لو بلو زد و با یک سوپلکس تریپل اچ را پین کرد . بعد از بازی اعضای گروه دی اکس و نیشن آو دامنیشن وارد رینگ شدن و شروع به زدن یک دیگر کردن . ولی راک نتونست  کینگ آو د رینگ بشه و در بازی پایانی شمراک توانست با سابمشن خود راک رو شکست بده و کینگ آو د رینگ سال 1998 بشه . او در سامراسلم و در یک لدر مچ کمربندش را به تریپل اچ واگذار کرد . او همچنین در این زمان با مارک هنری یکی از اعضای گروهش ( نیشن آو دامنیشن ) درگیری خود را آغاز کرد و این درگیری ها منجر به جدایی اش از این گروه شد . سپس در PPV بریک دون توانست شمراک و میک فولی رو در یک بازی استیل کیج سه نفره شکست بده و توانست نامبر وان کانتندر برای کمربند WWF چمپین شود .

راک در قبل از سوروایور سریس 1998 شخصیتش از فرد منفور به شخصیت مثبت و مردمی تبدیل شد که مصاحبه های جالب و سرگرم کنندش در بک استیج به محبوبتش اضافه کرد . او همچنین با مستر مکمن درگیر شد و مکمن راک رو فردی که مردم باهاش مشکل دارن معرفی کرد که همین موضوع موجب واکنش مردم شد تا جایی که او را " The Pepole,s Champ " یهنی قهرمان مردم نامیدند


bushcraft knives
پنجشنبه 6 دی 1397 10:46 ب.ظ
I am sure this parаgraph haѕ touched all the
internet users, its realⅼy really nice pst on building uⲣ new weЬpage.
Cortez
جمعه 17 آذر 1396 07:20 ق.ظ
Appreciate the recommendation. Let me try it out.
cam4.com hack
دوشنبه 6 آذر 1396 05:36 ب.ظ
با این حال، من می خواستم بدانم اگر شما می توانید نوشتن
کمی بیشتر در مورد این موضوع؟ خیلی ممنونم، اگر بتوانید
کمی بیشتر توضیح دهید خیلی ممنون
best psychic medium
چهارشنبه 10 آبان 1396 06:57 ب.ظ
من حتی نمی دانم که چطور به اینجا رسیدم، اما فکر کردم این پست خوب بود.
من نمی دانم شما چه کسی هستید، اما قطعا شما به معروف می روید
وبلاگ نویس اگر شما در حال حاضر نیست؛) سلامت!
http://kerenmilosevich.jimdo.com/
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:38 ب.ظ
Thanks for one's marvelous posting! I quite enjoyed reading it, you could be a great author.I will
ensure that I bookmark your blog and definitely will come back in the future.
I want to encourage you continue your great job, have a nice weekend!
Foot Complaints
شنبه 14 مرداد 1396 07:44 ق.ظ
Hi, I do think your site might be having browser compatibility problems.
Whenever I take a look at your web site in Safari, it looks fine but when opening in I.E., it's got some
overlapping issues. I just wanted to provide you with a
quick heads up! Aside from that, fantastic blog!
whitneytdrzusnzca.exteen.com
شنبه 7 مرداد 1396 09:27 ب.ظ
When someone writes an article he/she keeps the plan of a
user in his/her mind that how a user can understand it. Thus that's why this paragraph is perfect.
Thanks!
Jonathon
شنبه 7 مرداد 1396 07:28 ب.ظ
I needed to thank you for this fantastic read!! I definitely loved every little bit of it.
I have you bookmarked to look at new stuff you
post…
Brigitte
شنبه 7 مرداد 1396 07:22 ب.ظ
What's up to all, how is the whole thing,
I think every one is getting more from this web site, and your views are fastidious
designed for new people.
Merrill
جمعه 16 تیر 1396 07:14 ب.ظ
I am in fact glad to read this weblog posts which consists of
lots of useful information, thanks for providing these kinds of
information.
Kaylene
جمعه 16 تیر 1396 06:13 ب.ظ
With havin so much content do you ever run into any problems of
plagorism or copyright infringement? My site has a lot of exclusive content I've either created
myself or outsourced but it looks like a lot of it is popping it up
all over the web without my authorization. Do you know any
techniques to help protect against content from being stolen? I'd really appreciate it.
std clinic near me
دوشنبه 5 تیر 1396 03:34 ب.ظ
بسیار core از خود نوشتن در حالی که صدایی مناسب در
آیا واقعا نشستن بسیار خوب با من پس از برخی از زمان.
جایی درون پاراگراف شما قادر به من مؤمن اما فقط برای بسیار در حالی که
کوتاه. من این مشکل خود را با فراز در منطق و یک خواهد
را خوب به پر کسانی که معافیت. در صورتی که شما در واقع که می توانید انجام من خواهد
بدون شک تا پایان در گم.
std testing centers
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 05:55 ق.ظ
بسیار چلیپا از خود نوشتن در حالی که صدایی مناسب ابتدا آیا واقعا حل و فصل بسیار خوب با من
پس از برخی از زمان. جایی درون جملات شما
قادر به من مؤمن اما تنها برای while.
من با این حال مشکل خود را با جهش در منطق و یک ممکن است را خوب به پر همه کسانی معافیت.

در این رویداد شما در واقع که
می توانید انجام من می قطعا تا پایان تحت تاثیر
قرار داد.
Quinton
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 01:55 ق.ظ
Asking questions are truly pleasant thing if you are not understanding something fully, but this post offers pleasant
understanding even.
Star
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 11:11 ق.ظ
My partner and I stumbled over here by a different web address and thought I might check things out.
I like what I see so now i am following you. Look forward to finding out about your web page repeatedly.
BHW
سه شنبه 22 فروردین 1396 06:51 ب.ظ
Superb post but I was wanting to know if you could write a litte more on this subject?

I'd be very thankful if you could elaborate a little
bit more. Bless you!
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 10:36 ب.ظ
Greetings from Ohio! I'm bored at work so I decided to browse your website on my iphone during lunch break.
I love the knowledge you provide here and can't wait to take a look
when I get home. I'm amazed at how quick your blog loaded on my phone ..
I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, good site!
manicure
دوشنبه 21 فروردین 1396 07:17 ق.ظ
Thanks for sharing your info. I truly appreciate
your efforts and I will be waiting for your next write ups
thank you once again.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر